w

5 najładniejszych plaż w Europie

Praia da Marinha, Algarve (Portugalia)

Praia da Marinha to jedna z najbardziej charakterystycznych plaż Portugalii o śródziemnomorskim klimacie, położona na wybrzeżu Atlantyku w Caramujeira, w gminie Lagoa w Algarve, i uznana przez przewodnik Michelin za jedną z 10 najpiękniejszych plaż w Europie i jedną z 100 najpiękniejszych plaż na świecie.

Tropea, Calabria (Włochy)

Tropea – miejscowość i gmina we Włoszech, w regionie Kalabria, w prowincji Vibo Valentia. Znakiem rozpoznawczym Tropei jest klif, na którym zbudowane jest miasto, a także znajdująca się poniżej tego klifu plaża, której centralnym elementem jest tak zwany Kościół na Wyspie - Santa Maria Dell'Isola.

Zlatni Rat, Brač (Chorwacja)

Zlatni Rat - jedna z plaż na Adriatyku i największych atrakcji turystycznych Chorwacji. Położona na wyspie Brač, w miejscowości Bol. Przez wielu uważana za jedyną plażę na świecie prostopadle położoną w stosunku do nabrzeża. Plaża typu żwirowego, ukształtowana na skutek zderzenia dwóch prądów morskich.

Cala Macarelleta, Minorka (Hiszpania)

Minorka może poszczycić się ponad 120 plażami. Jeśli chcemy odetchnąć od tłumów koniecznie wybierzmy się na południowy kraniec wyspy. Tutejsze skaliste wybrzeże, poprzecinane lazurowymi zatoczkami przeniesie nas w dosłownie inny świat. Jednym z takich idyllicznych miejsc jest właśnie malutka plaża Macarella, położona na terenie rezerwatu biosfery, niedaleko miasteczka Ciutadella de Menorca

Navagio, Zakynthos (Grecja)

Nawajo – plaża zlokalizowana na północno-zachodnim krańcu wyspy Zakintos, na Wyspach Jońskich. Otaczają ją strzeliste wapienne klify, woda jest krystalicznie czysta. Na plaży znajduje się wrak statku Panajotis.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Co myślisz?

Napisane przez wokas0

Komentarze

Dodaj komentarz

Ładowanie…

0

A Ty ciągle siedzisz przed kompem …

Stare Oleśno – Samolot