w

5 najpiękniejszych miejsc w Polsce

#1 Biebrzański Park Narodowy

Okolice Biebrzy to nie tylko wijąca się nitka rzeki na mapie. To również rozległe torfowiska, szuwary, lasy i polany po horyzont, gdzie człowiek jest tylko gościem. Prawdziwymi domownikami są tu zwierzęta. W Biebrzańskim Parku Narodowym łosie wylegują się na środku łąki, żurawie ciągną nad bagnami, a powalaniem drzew zajmują się bobry. Najbardziej malownicze są tu poranki i wieczory, szczególnie latem, kiedy nad wszędzie obecną wodą unosi się delikatna mgła.

#2 Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym

Okazuje się, że Polska ma nawet własną Saharę – tak często nazywane są ruchome wydmy w okolicach Łeby. Połacie wędrującego piasku pokrywają ok. 500 ha, a najwyższa wśród wydm, Łącka Góra, sięga około 40 metrów. Choć skojarzenie z największą pustynią świata jest tu raczej nadinterpretacją, mimo wszystko to morze piasku jest rzadkim zjawiskiem w Europie.

#3 Wąwozy lessowe Kazimierz Dolny

Wąwozy okalające Kazimierz Dolny przypominają mroczne scenerie z powieści fantastycznych. Trudno więc, żeby nasza wyobraźnia została uśpiona, kiedy spaceruje się pośród wystających korzeni drzew, mając po obu stronach ściany osuwającej się ziemi rzeźbionej przez deszcze.

#4 Góry Stołowe

Te góry płytowe, jedyne takie w Polsce, powstawały od milionów lat i do dziś rzeźbią je siły natury. Góry Stołowe to potężne formacje skalne, które wyłaniają się niespodziewanie pomiędzy drzewami i wznoszą jak ściana nawet na kilkadziesiąt metrów. Tutaj koniecznie trzeba wspiąć się na najwyższy szczyt, czyli Szczeliniec Wielki (919 m n.p.m.), skąd widać skalne wieże, które wyrastają ponad poziom lasu.

#5 Kanał Augustowski i Czarna Hańcza

Jeśli chcesz stworzyć harmonię z dziką leśną przestrzenią i wsłuchanie się w nurt rzeki, przy jednoczesnym aktywnym wypoczynku – idealnie nadaje się do tego trasa spływu kajakowego Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim. W wodnych meandrach rośliny poddają się prądom rzeki i wyglądają jak zielony dywan przykryty szkłem. Podczas spływu dodatkową atrakcją są przeprawy przez śluzy na Kanale.

Ten wpis został stworzony w naszym świetnym, łatwym do używania formularzu przesyłania wpisów. Stwórz swój wpis!

Co myślisz?

Napisane przez wokas0

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ładowanie…

0

Kim są Prezes sieci kawiarni i Syn prezesa sieci kawiarni?

Tak wygląda szczęście